Sprzedaż mieszkań
rozpocznie się w 2024 roku

Sprzedaż mieszkań
rozpocznie się w 2024 roku

Mieszkania nad morzem

Szukasz połączenia dynamiki młodej dzielnicy miasta ze spokojem, naturą i szumem morza? Waterfront to właśnie idealne miejsce dla amatorów tak niepowtarzalnego stylu życia. Projekt prezentuje nowoczesny sposób myślenia o przestrzeni mieszkalnej z maksymalnym wykorzystaniem potencjału lokalizacji.

Część mieszkalną kompleksu tworzą dwa sześciokondygnacyjne budynki ulokowane w drugiej linii zabudowy od linii nadbrzeża. Oferta obejmuje pełną gamę typów mieszkań: od kawalerek do przestronnych pięciopokojowych apartamentów. Większość lokali posiada przemyślany układ pomieszczeń, taras lub balkon oraz miejsca parkingowe w hali garażowej. Powierzchnie wspólne zrealizowane zostaną w wysokim standardzie wykończenia, zaś strefy usług ulokowane będą na parterach budynków. Bezpośrednie sąsiedztwo otwartej, aktywnej strefy miasta pozwoli w szybki sposób korzystać z jego uroków. Atutem tej inwestycji jest również zastosowanie wielu wymiernych rozwiązań, mających na celu stworzenie zrównoważonego i zdrowego środowiska życia dla mieszkańców osiedla. Projekt będzie ubiegał się o amerykańską certyfikację środowiskową LEED.

Właśnie dlatego warto na te mieszkania poczekać. Proces sprzedaży rozpocznie się po zakończeniu budowy w 2024 r.

lokali mieszkalnych i usługowych

Miejsc parkingowych w garażu podziemnym

Mieszkania gotowe do zamieszkania

Mieszkania w Waterfront zaprojektowano z najwyższą dbałością o funkcjonalność pomieszczeń. Wszystkie lokale będą miały określony przez dewelopera standard i styl wykończenia: portowy lub jachtowy. Wyposażenie wnętrz obejmuje drewniane podłogi, oświetlenie, zabudowę szafkową w kuchni ze sprzętem AGD, urządzoną łazienkę z wysokiej jakości armaturą i pralką, szafy oraz garderoby projektowane na wymiar, a także drzwi wewnętrzne.

Rozwiązanie to pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze przyszłych właścicieli. Zamiast omawiać szczegóły projektu z każdym podwykonawcą indywidualnie, nadzorować prace, spędzać godziny w sklepach szukając materiałów wykończeniowych, można już w pierwszym dniu po zakupie wprowadzić się do nowego mieszkania. Dzięki temu, po odbiorze kluczy, pozostanie jedynie wybór mebli i dodatków, które nadadzą wnętrzom indywidualnego charakteru.

Wysoki standard wykończenia

Przewidziano dwa rodzaje okien drewnianych: w strefach dziennych przesuwne i składane, w pozostałych pomieszczeniach rozwierno uchylne.

Balkony i tarasy wykończone zostaną okładziną drewnianą, na podłogach pojawią się deski.

Sterowane automatycznie oświetlenie LED i cichobieżne windy podniosą poziom komfortu mieszkańców.

Starannie dobrana roślinność charakterystyczna dla strefy nadmorskiej nada otoczeniu niepowtarzalny klimat.

Dowiedz się więcej
Ile mieszkań będzie w inwestycji Waterfront i jakiej wielkości?
Na osiedlu Waterfront znajduje się 126 lokali mieszkalnych w tym 10 penthouse’ów (o metrażach 29-172m²) oraz 19 lokali usługowych (od 29-195 m²).

Jaka jest wysokość mieszkań i lokali usługowych?
Mieszkania: od 2,75m do 3,50m (w penthouse’ach)
Lokale usługowe: 3,5 – 5m

Kiedy rozpocznie się sprzedaż mieszkań?
W połowie 2024 roku, po zakończeniu budowy i wykończeniu mieszkań w standardzie fit-out. Sprzedajemy tylko gotowe mieszkania.

Czy biura wokół będą już gotowe w 2024 roku?
Biura są na wynajem i będą gotowe w 2024 roku.

Co to jest fit-out?
Fit-out pozwala na natychmiastowe wprowadzenie się do mieszkań, pierwszego dnia od zakupu. Standard fit-out to wyposażenie mieszkań w takie elementy jak: podłogi drewniane, kuchnia wraz ze sprzętem AGD, w pełni wyposażona łazienka z pralką, lub pralko-suszarką, zabudowa stolarska szaf, pomalowane ściany, drzwi wewnętrzne. Marki: Barlinek, Hansgrohe, Marazzi, Polskone

Jakie style fit-out będą na Waterfront?
Portowy i jachtowy. Na stronie www.gdyniawaterfront.pl znaleźć można wizualizacje obu tych stylów. Są one na tyle neutralne, by można dowolnie dobrać ruchomości, meble i dodatki.

Co to jest fit-out plus?
Fit-out plus to mieszkanie wyposażone dodatkowo w meble i dodatki wyposażenia wnętrz przez uznanych architektów wnętrz. Planujemy około 20 mieszkań w standardzie fit-out plus.

Czy wszystkie mieszkania mają balkon?
110 mieszkań na 126 posiadają balkon. Pozostałe mają porte-fenetre.

Dlaczego działacie inaczej? Gdzie jest haczyk?
Chcemy zdjąć z barków najtrudniejszą pracę – samodzielne  wykończenie mieszkań. Sprzedajemy gotowe mieszkania, które będzie można obejrzeć przed zakupem. Jest cisza na osiedlu, nie ma długich remontów u sąsiadów. Działamy inaczej niż reszta rynku deweloperskiego w Polsce, ale podobnie jak deweloperzy w Niemczech, czy Skandynawii. Chcemy traktować klienta uczciwie – nie sprzedajemy dziury w ziemi, lecz mieszkania, do których będzie można wejść, zobaczyć widok z okna i wybrać to najbardziej odpowiadające.
Nasze doświadczenie pokazuje, że klienci bardzo doceniają to podejście (Riverview).

Kiedy na stronie internetowej pojawi się oferta mieszkań?
Oferta pojawi się w momencie startu sprzedaży – w połowie 2024 roku. Kilka miesięcy wcześniej klienci, którzy zapisali się do Klubu Premium, otrzymają dostęp do oferty oraz będą mogli zarezerwować mieszkania zanim wyjdą one na rynek.

Na czym polega Klub Premium?
Klub Premium zrzesza osoby zainteresowane inwestycjami mieszkaniowymi Vastint w Polsce. Klubowicze otrzymują wcześniejszy dostęp do oferty mieszkań, z możliwością ich wcześniejszej rezerwacji. Aby zapisać się do Klubu wystarczy po jego uruchomieniu wypełnić formularz na stronie danej inwestycji oraz zapłacić opłatę wpisową. W przypadku Waterfront będzie to 400zł.
Uczestnictwo w Klubie jest dożywotnie, a klubowicze będą otrzymywać oferty każdego następnego projektu mieszkaniowego Vastint w Polsce. W każdej chwili można też wystąpić z Klubu.

Czy wpisowe do Klubu Premium jest zwrotne przy zakupie mieszkania?
Nie, jest to opłata jednorazowa, dożywotnia.

Dlaczego nie mogę kupić mieszkania w stanie deweloperskim?
Zgodnie z naszą strategią, wszystkie mieszkania oferowane przez Vastint w Polsce są wyposażone w standardzie fit-out. Nie sprzedajemy mieszkań niewykończonych. To także dotyczy inwestycji Waterfront. Ma to zaletę, że mieszkania są gotowe do zamieszkania od pierwszego dnia. I są wykończone zgodnie z bieżącymi trendami wnętrzarskimi oraz w materiały o wysokim standardzie. Klient sam dobiera jedynie meble i dodatki.

Czy będę mieć wpływ na styl wykończenia, wybór kolorów, materiałów itd.?
Nie będzie można wpłynąć na wybór elementów wykończenia wnętrz – mieszkania będą już gotowe i wykończone. Będzie natomiast można wybrać między dwoma różnymi stylami mieszkania: portowy i jachtowy styl.
Wszystkie style wyposażenia są oparte na neutralnych kolorach, dających możliwość indywidualnej aranżacji wnętrz. Fit-out to baza, która nie przeszkadza w indywidualnej zabawie z aranżacją. Przejmujemy na siebie najgorsze prace remontowe, zostawimy Państwu przyjemność urządzenia.
Dodatkowym atutem jest fakt, że kupujemy duże ilości materiałów wykończeniowych, więc cena za wykończenie jest bardziej korzystna, niż gdyby Państwo sami kupili te same elementy wyposażenia.

Czy będę mógł kupić więcej niż jedno miejsce parkingowe?
Tak, w przypadku zakupu dużych mieszkań. Nie ma możliwości zakupu większej liczby miejsc dla mniejszych mieszkań. Miejsca postojowe w hali garażowej są przydzielone danemu mieszkaniu. W hali garażowej będzie około 20 miejsc ogólnodostępnych, płatnych.

Jakie rabaty Państwo oferują? Czy przy większej ilości kupionych mieszkań dostanę rabat?
Zgodnie z polityką firmy oraz zasadami równości i transparentności względem klientów nie oferujemy rabatów. Lokale są sprzedawane w cenach uwzględnionych w ofercie przedstawionej na stronie internetowej.

Czy zostanę poinformowany/a o Klubie Premium i starcie sprzedaży?
Tak, zostanie Pan/Pani poinformowany/a z odpowiednim wyprzedzeniem, drogą mailową, jeżeli pozostawi nam Pan/Pani kontakt do siebie poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie www.gdyniawaterfront.pl

Czy na fit-out dostanę od Was gwarancję?
Tak, na wszystkie elementy fit-out każdy nasz klient dostanie minimum 2-letnią gwarancję, obowiązująca od dnia odbioru mieszkania. Część elementów jednak będzie miała wydłużoną gwarancję, zgodnie z gwarancją producentów. Obowiązuje także ustawowa rękojmia.

Jak wygląda proces zakupu mieszkania?
Są dwie możliwości: albo przez Klub Premium albo przez publiczną sprzedaż. Mieszkania są gotowe do zamieszkania od pierwszego dnia, więc jest możliwe podpisanie aktu końcowego i otrzymanie kluczy w tym samym dniu.

Gdzie będzie znajdować się biuro sprzedaży?
Biuro sprzedaży znajduje się przy osiedlu, w budynku PKO BP, wejście od strony mariny przy Nabrzeżu Prezydenta. Adres: ul. Waszyngtona 17.

Czy będą mieszkania pokazowe?
Tak, planujemy mieszkania pokazowe, które będą do obejrzenia na terenie osiedla przez kupujących.

Czy w ofercie będą także mieszkania wyposażone w meble?
Tak, planujemy około 20 mieszkań wyposażonych nie tylko w fit-out ale także w meble i dodatki. Wszystkie te mieszkania będą zaprojektowane przez  doświadczonych architektów wnętrz, pod naszym nadzorem.

Jaki jest status prawny gruntu? Czy jest użytkowanie wieczyste?
Tak, jest użytkowanie wieczyste.

Jakie jeszcze projekty planujecie?
Najwięcej projektów planujemy w Poznaniu: budujemy osiedle Pastelowo, następnie wieloetapowe Portowo w Poznaniu. Zbudujemy też inwestycję Stara Rzeźnia w centrum Poznania. Powstaną osiedla również w Warszawie, we Wrocławiu oraz kolejny etap osiedla Riverview w Gdańsku.

Ile mieszkań mogę kupić?
Waterfront to osiedle do zamieszkania, na własne cele np. dla dzieci, rodziny, tak więc liczba mieszkań do zakupu przez jednego klienta będzie ograniczona.

Czy mogę nabyć komórkę lokatorską do mieszkania?
Tylko największe mieszkania będą miały taką możliwość.

Kto będzie zarządzał osiedlem GWF? Firma zewnętrzna czy Vastint?

Zarząd zostanie powierzony firmie zewnętrznej, która będzie administrowała budynkiem oraz zapewni kompleksową obsługę budynków, również w zakresie rozliczeniowym jak i technicznym.